Shqipëria

IGJEUM paralajmëron për reshje intensive shiu dhe rrëshqitje dherash


Instituti i Gjeoshkencave, të hënën e 16 janarit ka paralajmëruar se gjatë pasdites dhe ditës së nesërme do të ketë reshje me intensitet të lartë, të cilat do të jenë më të përqendruara në veri të territorit.

Në fund të ditës së nesërme reshjet intensive pritet të shtrihen në të gjithë territorin.

Sipas IGJEUM, në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë mund të ketë vërshime të shpejta të lumenjve të vegjël malorë dhe rrëshqitje të dherave.

“Në zonat urbane, në këto qarqe mund të shfaqen probleme me përmbytje të lokalizuara, në varësi të gjendjes së kanalizimeve.  Ndërkohë, pritet një rritje e prurjeve të lumenjve kryesore, veçanërisht në lumenjtë Drin-Buna dhe liqenin e Shkodrës”, thuhet në njoftimin e publikuar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore