Lajme

IDF-ja thotë se vrau disa palestinezë të armatosur në përleshjet në veri të Gazës


Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) thonë se trupat kanë vrarë një numër palestinezësh të armatosur gjatë përleshjeve në pjesën veriore të Rripit të Gazës.

Në një incident, një numër i operativëve të Hamasit dolën nga një tunel në Rripin verior të Gazës, afër kalimit Erez, dhe u përleshën me forcat IDF.

IDF thotë se trupat vranë disa prej tyre dhe plagosën të tjerë.

Disa persona të armatosur palestinezë u vranë në beteja të tjera aty pranë, shton IDF-ja.

Për më tepër, IDF-ja thotë se forcat tokësore udhëzuan Forcat Ajrore për të kryer sulme me drone kundër dy terreneve të Hamasit, duke vrarë disa operativë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore