Lajme

IDF-ja thotë se forcat tokësore izraelite në Gaza goditën operativët dhe postet e Hamasit


Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thonë se kanë vazhduar operacionet tokësore në Rripin e Gazës të shtunën, duke synuar disa operativë dhe pozicione të Hamasit.

IDF-ja thotë se gjatë operacioneve që filluan mbrëmë, trupat goditën qelizat terroriste që tentonin të kryenin sulme me raketa të drejtuara antitank dhe mortaja.

Për më tepër, forcat tokësore gjetën dhe shkatërruan një shtëpi të bllokuar nga grackat, shtoi IDF-ja.

Gjithashtu gjatë bastisjes, IDF-ja thotë se forcat e tankeve drejtuan një helikopter luftarak për të goditur një ndërtesë në Rripin e Gazës, ku ishin mbledhur një numër anëtarësh të Hamasit.

Ushtria publikon një seri videosh që tregojnë forcat që veprojnë brenda Gazës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore