Lajme

IDF-ja godet dy kulla në Gaza të përdorura për të vendosur asetet e Hamas-it


Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) thonë se kanë kryer sulme ajrore kundër dy kullave të larta në Rripin e Gazës, të cilat janë përdorur për të strehuar asetet e Hamasit.

“Organizata terroriste Hamas vendos qëllimisht asetet e saj ushtarake në zemër të popullatës civile në Rripin e Gazës”, thotë IDF.

Lajmi u bë i ditur nga agjencia “The Times of Israel”.

Sipas IDF-së. autoritetet dhanë një paralajmërim paraprak për banorët e ndërtesës dhe u kërkoi atyre të evakuoheshin para sulmit.

Grupi terrorist Hamas kërcënon të lëshojë raketa në Tel Aviv në përgjigje të sulmeve të IDF-së në kulla.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore