Sport

Ideja e Nagelsmann-it, lojtarët me kufje si në NFL


Trajneri i Bayern Munich-it, Julian Nagelsmann, po kërkon që të sjellë revolucion dhe risi në futboll.

“Futbolli duhet të ndalojë fshehjen pas traditës dhe të revolucionarizojë vetveten”, ka thënë ish-tekniku i Leipzig-ut dhe Hoffenheim-it.

34-vjeçari po synon që teknologjia të përfshihet në futboll ashtu si në futbollin amerikan të NFL, ku lojtarët janë të pajisur me kufje, për të komunikuar me stafin.

“Futbolli amerikan është shumë më i avancuar se futbolli. Qendërmbrojtësi është i pajisur me kufje për të dëgjuar trajnerin e tij. Kjo është diçka që ne do të na duhet absolutisht shumë”, shtoi Nagelsmann-i.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore