Huliganizmi ‘përgjak’ futbollin, nis me kaos sfida AEK-Dinamo Zagreb

Përleshjet e dhunshme shpërthyen në periferi të kryeqytetit grek, Athinë, gjatë natës mes të hënës dhe të martës mes tifozëve të Dinamo Zagrebit dhe vendasve të AEK-ut. Si pasojë një tifoz ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur. Përplasjet e dhunshme midis grupeve ultras çuan në afro 100 arrestime. Një mbështetës grek … Vazhdoni me leximin e Huliganizmi ‘përgjak’ futbollin, nis me kaos sfida AEK-Dinamo Zagreb