Pajisje

Huami prezanton orën Amazfit GTR Mini 42mm me jetëgjatësi baterie prej 14 ditësh


Kompania e teknologjisë Huami ka publikuar orën e saj inteligjente të re, Amazfit GTR Mini 42mm, me një jetëgjatësi baterie prej 14 ditësh. Kjo është një përmirësim i rëndësishëm krahasuar me orët e tjera inteligjente në treg që kanë jetëgjatësi baterie prej vetëm disa ditësh.

Orën e re Amazfit GTR Mini 42mm ka një dizajn elegant dhe tërheqës dhe ofron një sërë funksionesh si monitorimin e shëndetit, monitorimin e gjumit, monitorimin e ritmit të zemrës, etj. Orën e komandoni me ndihmën e një ekrani prekës 1.2 inç me cilësi të lartë dhe lehtë për tu lexuar në dritën e diellit.

Amazfit GTR Mini Amazfit GTR Mini Amazfit GTR Mini

Karakteristikat e tjera të orës përfshijnë një GPS dhe një monitor të shëndetit të ndërtuar me një sensor optik të zemrës për të siguruar që të gjitha të dhënat tuaja të shëndetit të jenë të saktë. Orën e kontrolloni nëpërmjet aplikacionit të saj të dedikuar, i cili është i lehtë për tu përdorur dhe ju lejon të ndiqni të dhënat tuaja të shëndetit në kohë reale.

Amazfit launches 42mm GTR Mini smartwatch in India with 14-day battery life

 

Në krahasim me orët e tjera inteligjente, Amazfit GTR Mini 42mm ofron një jetëgjatësi baterie shumë më të gjatë, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për përdoruesit që dëshirojnë të kenë një orë të zgjuar të përditshme pa shqetësuar për mbajtjen e saj të mbushur.

Mund ta gjeni Amazfit GTR Mini në Amazon India ku do të jetë i disponueshëm së shpejti. Ju mund të zgjidhni midis tre ngjyrave: Midnight Black, Misty Pink dhe Ocean Blue.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore