Boterori 2022

Holanda e mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Katarit, përsëri shënon Gapko


Holanda e ka mbyllur me erpësi të dyfishtë pjesën e parë ndaj Katarit, ndeshje kjo e fundit e fazës së grupeve në Kupën e Botës.

Te holandezët, përsëri ka qenë protagonist sulmuesi i talentuar 23-vjeçar, Cody Gakpo.

Futbollisti i PSV Eindhoven e shënoi golin e vetëm për “tulipanët” në minutën e 26-të, i cili u asistua nga Davy Klaassen.

Ky ishte goli i tretë radhazi në Botëror për Gakpo-n, i cili edhe njëherë e konfirmoi formën e mirë që po kalon.

Ndërkohë, me këtë fitore, Holanda e siguron vendin e parë në Grupin A.

Ndeshjen tjetër të këtij grupi, mes Ekuadorit dhe Senegalit, janë duke e fituar këta të fundit me rezultat minimal 0:1.

Goli i vetëm erdhi në momentet e fundit, ku Ismaila Sarr shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore