Përballje

Hattrick-u i Immobile-s i mundëson fitoren dominante Lazio-s


Ndeshja mes Genoa-s dhe Lazio-s përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 1:4.

Lazio ishin dominant, të cilët arritën epërsi të dyfishtë në pjesën e parë.

Goli i parë erdhi në minutën e 31-të me anë të Adam Marusic.

Më pas, pak para përfundimit të pjesës së parë, Ciro Immobile shënoi për 0:2 në minutën e 46-të.

Në pjesën, Lazio shënuan përsëri të parët në minutën 63-të me Ciro Immobile-n.

Në minutën e 68-të, Genoa ngushtuan epërsinë, pasi lojtari i Lazio-s, Patrick, shënoi në portën e gabuar.

Për rezultatin përfundimtar dhe për hattrick-un e tij, u përkujdes Ciro Immobile i cili shënoi përsëri në minutën e 76-të.

Lazio janë në pozitën e pestë me 55 pikë, ndërsa Genoa janë në vendin e 19-të me 22 pikë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore