• Haradinaj në 35 vjetorin e grevës së minatorëve: Mungesa e investimeve e dërgon “Trepçën” drejt kolapsit

    Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në shënimin e 35-vjetorit të grevës së minatorëve është shprehur se kjo grevë është shndërruar në një “rezistencë gjithëpopullore”. Haradinaj, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’, teksa ka lavdëruar punën e tij në kohën kur ishte kryeministër, ka ...

Të fundit nga Politikë