Haaland shkëlqen përsëri, shënon tre gola në fitoren kundër Wolves

Ndeshja mes Manchester City-t dhe Wolves në Premier League përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 3:0.

Si gjithmonë, Manchester City dominuan plotësisht ndeshjen, ku Erling Haaland arriti të shënojë hat-trick.

Goli i parë erdhi në fund të pjesës së parë, në minutën e 40-të, ku Haaland shënoi me anë të asistimit të Kevin De Bruyne-s.

Në fillim të pjesës së dytë, në minutën e 49-të, Haaland shënoi përsëri, por këtë herë ishte nga penalltia.

Pas vetëm pesë minutave, Haaland shënoi edhe golin e fundit të ndeshjes, me anë të asistimit të Riyad Mahrez.

Tani më, Manchester City radhitet në pozitën e dytë me 45 pikë, dy më pak se liderët, Arsenal.

Por, kujtojmë që Arsenal ka dy lojë më pak se City, dhe do të përballet në ora 17:30 me Manchester United.

Në anën tjetër, ndeshja tjetër në Premier League mes Brentford-it dhe Leeds përfundoi me rezultat të barabartë 0:0.