Jetesë & Stil

Gruaja e Kevin Costner thotë se “ai duhet t’i paguajë avokatëve të saj shumën prej 300 mijë dollarëve”


Gruaja e aktorit dhe producentit amerikan, Kevin Costner, Christine Baumgartner, ka zbuluar se ajo i detyrohej mbi 300 mijë dollarë avokatëve të saj të divorcit duke cituar dokumentet e reja gjyqësore të paraqitura javën e kaluar.

Avokatët e Costner javën e kaluar iu kundërpërgjigjën kërkesës së Baumgartner që ylli i “Yellowstone” t’i paguajë asaj atë që ata thanë se ishin 885 mijë dollarë në tarifat ligjore, duke e quajtur faturën “asgjë më pak se të egër”.

Avokatja e Costner, Parima Pandkhou gjithashtu vuri në dukje se aktori 68-vjeçar kishte paguar tashmë mbi 300 mijë dollarë tarifa ligjore për Baumgartner në muajin korrik.

Në dokumentet e depozituara dhe të marra nga Entertainment Tonight, transmeton AlbanianPostg, avokatët e Baumgartner thanë se ajo kërkoi 855 mijë dollarë e jo 885 mijë dollarë – dhe kërkesa e saj për më shumë para ishte për shkak të dizenjatores së çantave që u detyrohej avokatëve të saj 314 mijë e 113 dollarë “për tarifat dhe kostot e kaluara”.

“Ata gabimisht pretendojnë se kërkesat prej 855 mijë dollarësh të Christine janë “vetëm për t’u përgatitur për gjyqin e dyfishtë nëntor/dhjetor”, kur në fakt vetëm një pjesë e tarifave të kërkuara janë për këtë qëllim”, thuhet në dokumente.

541 mijë e 887 dollarët e mbetur, sipas dokumenteve, pritet të shkojnë për shpenzimet e ardhshme të shkaktuara në rastin e tyre të divorcit.

Avokatët e Baumgartner akuzuan gjithashtu Costner se e kishte shpenzuar atë në procedurat e tyre të divorcit dhe thanë se kërkesa e saj do të barazonte fushën e lojës.

“Avokatët e Kevin nuk japin asnjë informacion të përditësuar në lidhje me tarifat dhe kostot që Kevin i ka kushtuar kësaj çështjeje. Edhe pse ai në deponimin e tij pretendoi se nuk e kishte idenë se sa ishte duke shpenzuar, ne mësuam përmes dokumenteve se ai kishte bërë tarifa dhe kosto prej 644 mijë dollarësh deri në fund të korrikut”, thuhet tutje në dokumente.

Avokatët e Baumgartner vlerësuan se Costner kishte shpenzuar mbi 850 mijë dollarë në tarifat ligjore deri më tani, duke përfshirë një seancë dëgjimore të fundit për mbështetjen e fëmijëve që u zhvillua midis fundit të gushtit dhe fillimit të shtatorit.

Në dokumentet e cituara thuhet se Costner kishte injoruar “mandatin e Kodit të Familjes që proceset gjyqësore duhet të kryhen në një fushë loje të barabartë në lidhje me tarifat dhe kostot e avokatit”.

Dokumenti shtoi: “Nëse do të ketë ndonjë pamje të një fushe loje të barabartë në këtë rast, Kevin duhet të urdhërohet nga gjykata që të paguajë tarifat e kaluara dhe të ardhshme të Christine në një shumë të madhe jo më vonë se data 21 shtator, 2023”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore