Sport

Green: GSW i vitit 2017 do të shkatërronin Bulls-at e Michael Jordan


Foto: Clutchpoints

Ylli i Golden State Warriors, Draymond Green, shkroi në Twitter të dielën mbrëma për të zbuluar se ai ishte duke shikuar finalet e NBA-së të vitit 1998 mes Chicago Bulls dhe Utah Jazz.

Green, 32 vjeç, e filloi përçarjen e tij në mediat sociale duke shtruar pyetjen nëse ekspertët e konsiderojnë apo jo ndryshimin e stilit të lojës kur krahasojnë epokat.

Katër herë kampioni më pas tha se ishte budalla të krahasosh epokat përpara se të shkruante një postim që pretendonte se Warriors 2017 do të mundnin Bulls të 1998 me të paktën 20 pikë.

“Unë jam duke parë 98 Bulls kundër Utah në finale”, shkroi Green. “Nuk mund të mos vërej se ekipi ynë i vitit 2017 do t’i kishte mundur këta Bulls dhe Jazz me 40 pikë epërsi{.

“Dhe kjo është arsyeja pse është budalla të krahasosh epokat”, shkroi Green.

Më pas Green u tha ndjekësve të tij që të shijojnë gjërat ashtu siç janë, të analizojnë lojën dhe të ndalojnë debatet e panevojshme.

Ai gjithashtu vlerësoi Denis Rodman, Scottie Pippen dhe Jordan, të cilët i dhanë John Stockton një kohë të vështirë në parket.

Pasi mbaroi sharjen e tij, Richard Jefferson i përgjigjet Green duke i thënë atij se ’17 Warriors ishin ekipi i dytë më i mirë me të cilin ai luajti, pa përmendur të parën.

Jefferson gjithashtu vuri në dukje se koha e Green për postimet në Twitter do të bëjë që çdo ekspert sportiv në Amerikë të flasë për të të hënën në mëngjes.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore