Pajisje

Google ka shpërndarë disa video interesante për produktet e reja


Google ka shpërndarë disa video interesante për produktet e reja që do të prezantojë në eventin e saj të 4 tetorit, vetëm disa javë pasi Apple njoftoi evenimentin e saj për 12 shtatorin.

Një video u publikua, ku shfaqeshin pamjet e shpejta të produktit të ardhshëm, duke përfshirë Pixel Watch 2 dhe Pixel 8 Pro.

Por nuk mbaroi këtu. Rreth një orë më vonë, Google publikoi një teaser tjetër, i cili duket se tregon më shumë. Kjo video prezanton praktikisht produktin në 23 sekonda.

Pixel 8 dhe Pixel 8 Pro do të ruajnë dizajnin e ngjashëm me paraardhësit e tyre, ndërkohë që ka disa përmirësime të vogla. Sa i përket Pixel Watch 2, disa vëzhgues shpresojnë që përmirësimet të përqendrohen në performancën e baterisë, duke e bërë këtë një përmirësim të rëndësishëm për përdoruesit.

Ndërsa presim për eventin e 4 tetorit, videot si këto nxisin shpërndarjen e mëtejshme të informacionit dhe emocionit për produktet e reja që Google ka në horizont.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore