Sport

Golat më të bukur në kualifikueset e Euro 2024, Asani dhe Asllani në ‘Top 3’


UEFA ka publikuar rezultatet pas votimit të fansave për golin më të bukur të kualifikueseve të “Euro 2024”. Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Jasir Asani dhe Kristjan Asllani, janë renditur në podium.

Sulmuesi anësor i Kombëtares sonë, Asani, është renditur i dyti me vota për golin e shënuar kundër Polonisë në “Air Albania”, ndërsa mesfushori Asllani i treti për “silurën” e realizuar në transfertë kundër Ishujve Faroe.

Vendin e parë e ka zënë lojtari i Kazakistanit, Askhat Tagybergen, me golin e shënuar me një “volej” kundër Danimarkës. Më poshtë ju sjellim renditjen e 10 golave më të votuar nga fansat:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

  • 1.Askhat Tagybergen | Kazakistan-Danimarkë
  • 2.Jasir Asani | Shqipëri-Poloni
  • 3.Kristjan Asllani | Ishujt Faroe-Shqipëri
  • 4.Emin Makhmudov | Azerbajxhan-Suedi
  • 5.Yunus Akgun | Turqi-Letoni
  • 6.Zan Vipotnik | Kazakistan-Slloveni
  • 7.Kylian Mbappe | Francë-Gjibraltar
  • 8.Sandro Ëolfinger | Bosnje Hercegovine-Lihtenshtejn
  • 9.Leandro-Trossard | Belgjikë-Estoni
  • 10.Bukayo Saka | Angli-Maqedoni e Veriut

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore