Sport

Goditjet e Conor McGregor dërgojnë maskotën e Miami Heat në dhomën e urgjencës


Ylli i MMA Conor McGregor dërgoi personin që luan maskotën “Burnie” të Miami Heat në dhomën e urgjencës të premten pasi e kishte goditur gjatë një njoftimi për partneritet midis McGregor dhe Heat, tha një person i njohur me situatën për USA TODAY Sports.

Personi kërkoi anonimitetin sepse nuk ishte i autorizuar të fliste publikisht për incidentin.

Performuesi i maskotës pa një mjek, mori ilaçe kundër dhimbjeve dhe u dërgua në shtëpi.

Në gjysmën e fushës gjatë një timeout me 7:35 të mbetur në çerekun e tretë të lojës 4 midis Heat dhe Denver Nuggets në finalet e NBA, Heat zbuluan partneritetin e tyre me McGregor dhe spërkatjen e tij për qetësimin e dhimbjeve të quajtur TIDL Sport.

Nuk u prit mirë pasi disa fansa e shanë McGregor. Në një pjesë të njoftimit që u bë në skenë, Burnie kishte veshur doreza gjigante boksi. McGregor e goditi maskotën me dy grushta në të majtë.

Është dashur të luajë në atë mënyrë në një mënyrë të mirë – jo me forcën e grushtave të McGregor. Goditja e parë e goditi Burnie në anën e kokës dhe McGregor e goditi sërish pasi u rrëzua në fushë.

Më pas, McGregor spërkati Burnie me produktin për qetësimin e dhimbjeve.
McGregor u ul në  për fitoren e Denverit 108-95 në ndeshjen 4, duke e çuar Nuggets me rezultat 3-1 në seri.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore