Sport

Gjyqi ndaj Giggs: Sulm, seks, gjak dhe shantazh


Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs, është aktualisht në gjyq me akuzat për sjellje shtrënguese dhe sulm ndaj ish-partneres së tij, Kate Greville, si dhe ish-kunatës, Emma Greville.

Shtypi anglez ka publikuar disa nga deklaratat e ashpra të Kate Greville ndaj Giggs gjatë procesit gjyqësor.

“Ai erdhi tek unë nga askund dhe më goditi me kokë në fytyrë. Isha në shok. Rashë mbrapa, buza ime u fry në çast. Vura duart mbi gojë dhe kisha gjak”, tha ajo.

Kate Greville e cilësoi marrëdhënien e saj me futbollistin si “toksike” dhe pretendoi se ajo ndihej e trajtuar si “një shërbëtore shtëpie”.

Ajo akuzoi gjithashtu ish-futbollistin se i hodhi një kompjuter në kokë gjatë një debati në një hotel në Dubai.

“Nuk do të më linte vetëm, nuk kishte asnjë moment që nuk donte të bënte seks”, pohoi ajo.

Giggs akuzohet se goditi Emma-n në nofull kur ajo po përpiqej ta tërhiqte nga motra e saj.

Greville shpjegoi gjithashtu se ajo u përpoq të linte Giggs sepse ai dyshohet se e tradhtoi me të paktën tetë gra dhe gjithashtu për shkak të sjelljes së tij.

Megjithatë, ajo vuri në dukje se ish-lojtari i United e ngacmoi me “50 mesazhe në orë” dhe e kërcënoi se do t’i shkatërronte karrierën.

Një nga kërcënimet e supozuara të Giggs për Greville erdhi përmes një e-mail të titulluar “Shantazh”, ku ai bashkangjiti një video që kishin bërë së bashku.

Gjyqi është ende në vazhdim, me atë që po zhvillohet në Gjykatën e Kurorës së Mançesterit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore