Shqipëria

Gjykata e Tiranës rrëzon pretendimet e FSHF-së për heqjen e masës së sekuestros


Gjykata e Tiranës ka rrëzuar pretendimet e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) për të hequr masën e sekuestros nga materialet, mandatet dhe serverat e saj.

Masë e vendosur nga Prokuroria e Tiranës në kuadër të hetimit për shkeljet gjatë procesit zgjedhor në Shoqatën e Tiranës.

Padia në fjalë është ngritur para dy javësh nga Shoqata Rajonale e Tiranës, para se vetë ajo, me vendim të gjykatësit Arian Aliaj të rrëzohej në gjykatë.

Kjo bëri që të njihej Asambleja e thirrur nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe me kryetar Eduard Prodanin.

Gjykata, më parë, e ka dënuar Presidentin e FSHF-së, Armand Duka, me gjobë për pengim të procesit gjyqësor.

Gjithashtu ka dënuar me 700 mijë lekë gjobë FSHF-në dhe drejtuesit e saj për pengimin e gjykimit lidhur me procesin e hapur për manipulimet me shoqatat rajonale.

Manipulime, të cilat, kishin qëllim paracaktimin e rezultatit të zgjedhjeve të 2 marsit, duke favorizuar Dukën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore