Kosova

Gjilan: Afaristi u gjet i vdekur në bodrumin e banesës, kishte mbi 80 mijë franga me vete


Dy muaj pasi Musah Hamiti nga Gjilani u gjet i vdekur në bodrumin e ashensorit të ndërtesës ku banonte, ende nuk dihen shkaqet që quan në vdekjen e tij.

Sipas Prokurorisë, Hamiti kishte pasur me veti mbi 80 mijë franga kur ishte zhdukur. Si të dyshuara për këtë rast, policia i prangosi dy shtetaset shqiptare Silvana Dulellari dhe Marinela Markoviç, por ato u liruan nga paraburgimi në mungesë të provave.

Nga Prokuroria e Gjilanit thanë për Albanian Post se janë duke pritur raportet e ekzaminimeve dhe raportit të autopsisë për të ndjerin.

Ndërkaq organet e rendit janë duke e kërkuar një person me emrin “Agushi” që dyshohet se është i përfshirë në rrëmbim, dhe në vrasje të biznesmenit gjilanas, Musah Hamiti.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore