Lajme

Gjermani/ Treni del nga shinat, 3 të vdekur dhe 60 të plagosur


Të paktën tre persona u vranë dhe rreth 60 të tjerë u plagosën, pasi një tren doli nga shinat në shtetin juglindor të Bavarisë të Gjermanisë.

Treni, i cili transportonte shumë studentë, po shkonte për në Mynih kur tre vagonë dolën nga shinat pranë Garmisch-Partenkirchen.

“Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi aksidentin”, tha një zëdhënës i policisë.

Imazhet e publikuara nga mediat lokale tregojnë disa vagona treni të thërrmuar të shtrirë në anët e tyre.

“16 nga të plagosurit ishin në gjendje të rëndë”, u tha gazetarëve një zëdhënës i autoritetit lokal Garmisch-Partenkirchen.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore