Lajme

Gjendet i vdekur një 48-vjeçar brenda kishës në Vushtrri


Policia e Kosovës.

Një person është gjetur i vdekur të enjten e 27 janarit në hapësirat e objektit të Kishës ortodokse në Vushtrri.

Lajmin për Albanian Post e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Mbrëmë rreth orës 22:58, nga ana e familjarëve të viktimës është raportuar se brenda objektit banues që ndodhet brenda hapësirave të objektit fetar ortodoks në Vushtrri, është gjetur pa shenja jete viktima S. Ç., mashkull i moshës 48-vjeçar”, ka thënë Zahiti për AP.

Ai tutje ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes është gjetur edhe një pistoletë.

“Në cilësi të provave materiale në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë”.

“Me urdhër prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion”.

Kurse, ka shtuar se hetuesit policor me autorizim të prokurorit kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të rastit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore