Shëndet

Giesele Bundchen rrëfen prapaskenat e të qenit “supermodele”


Modelja braziliane, Gisele Bundchen thotë se jeta prej një supermodeleje i krijoi aq shumë stres, saqë ishte pothuajse e tepërt për t’u përballuar.

Bundchen foli me gazetarin, Lee Cowan, në të cilën ajo shpalosi përvojat e saj, jo edhe aq të lehta, transmeton AlbanianPost.

Giesele Bundchen.

“Nuk mund të merrja frymë. Dhe më pas fillova të isha në studio dhe u ndjeva si i mbytur”, tha Bundchen.

“Unë jetoja në katin e 9-të dhe më duhej të ngjitesha shkallët sepse kisha frikë se do të mbërthehesha në ashensor”, shtoi ajo tutje.

Ajo vazhdoi të përshkruante problemet e saj, duke thënë se “nuk ngopej dot me ajër edhe kur dritaret ishin të hapura”, derisa ka theksuar se ka pasur momente kur thjesht ka dashur të heqë dorë nga karriera.

Diku tjetër në intervistë, ish-engjëlli i “Victoria’s Secret” përshkroi stilin e saj të furishëm të jetesës në atë kohë.

Ndërsa “të gjithë e shikonin nga jashtë dhe mendonin se i kishte të gjitha”, Bundchen tha se ajo “po pinte kafen e mëngjesit me tre cigare, dhe po pinte një shishe verë natën për t’u qetësuar nga e gjithë sasia e kafesë e konsumuar gjatë ditës”.

Për më tepër, ajo tha se “nuk po flinte, nuk po udhëtonte dhe nuk punonte – sistemi i saj nervor nuk mund të duronte më”.

Bundchen me origjinë braziliane tha kohët e fundit për People se “sfidat e fundit” me të cilat ajo është përballur në jetën e saj – përfshirë divorcin e saj nga legjenda e futbollit Tom Brady – ishin “shumë të vështira” për familjen e saj.

Tom Brady dhe Giesele Bundchen.

“Ka qenë shumë – në çdo fushë të jetës sime”, tha ajo.

“Më duket sikur sa herë që bie shi, bie. Me të gjitha kthesat dhe kthesat e ndryshme që merr jeta, gjithçka që mund të bëjmë është më e mira që mundemi duke pasur parasysh atë që ndodh në mjedisin tonë”, shtoi ajo.

Bundchen dhe Brady njoftuan së bashku në tetor të vitit 2022 se po divorcoheshin pas 13 vitesh martesë, të dy duke theksuar se bashkë-prindërimi i fëmijëve të tyre është një prioritet i përbashkët.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore