Sport

Futsall/ Kupa e Botës 2024, Shqipëria dhe Kosova njohin kundërshtarët


Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës kanë mësuar këtë të martë të 7 dhjetorit emrat e skuadrave kundërshtare për eleminatoret e Kupës së Botës 2024.

Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri, Erind Resuli, kanë rënë në Grupin E. Së bashku me ta do të jetë edhe Suedia, Andorra dhe Austria.

Dardanët janë pjesë e Grupit C. Kundërshtarë në këtë grup do të kenë Armeninë, Bullgarinë dhe Skocinë.

Turneu paraeliminator do të zhvillohet në muajin prill, nga data 4 deri në 13 prill. Dy skuadrat e para të grupit, kualifikohen për në raundin tjetër.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore