Sport

Futbollisti i Chelsea-t do të transferohet te skuadra gjermane


Futbollisti i Chelsea-t, David Datro Fofana, do të transferohet te skuadra gjermane, Union Berlin.

Sipas asaj që shkruan gazeta gjermane, “Bild”, Fofana do të huazohet tek ekipi nga Berlini, të cilët sezonin e ardhshëm marrin pjesë në grupet e Ligës së Kampionëve.

Pra, skuadra e Union Berlin ishte një surprizë në Bundeliga në sezonin e kaluar, duke u pozicionuar në vendin e katërt në tabelë.

Fofana iu bashkua Chelsea-t në janar të këtij viti për një transferim prej 12 milionë eurosh nga skuadra norvegjeze, Molde.

Sulmuesi 20-vjeçar bëri vetëm katër paraqitje me ekipin e parë të bluve të Londrës (të gjitha nga banka rezervë), ndërsa dy ndeshje i luajti edhe me ekipin e dytë të Chelsea-t në Premier Leauge 2, ku shënoi një gol.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore