Boterori 2022

Formacionet zyrtare të ndeshjes Francë – Danimarkë


Franca dhe Danimarka do të luajnë xhiron e dytë të Grupit D, ku të dy kombëtaret do kërkojnë fitoren.

Në xhiron e parë të Grupit D, Franca mposhti Australinë me rezultat të thellë, ndërsa Danimarka përfundoi ndeshjen me rezultat të barabartë kundër Tunizisë.

Ndeshja tjetër e këtij grupi, e cila u luajt në ora 11:00, mes Australisë dhe Tunizisë, përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me epërsi minimale.

Dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Deschamps e ka rreshtuar Francën me formacionin 4-3-3: Lloris; Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez; Tchouameni, Griezmann, Rabiot; Dembele, Giroud, Mbappe.

Ndërsa Hjulmand do fillojë me skemën 3-4-3: Schmeichel, Andersen, Christensen, Nelsson; Kristensen, Hojbjerg, Eriksen, Maehle; Lindstrom, Cornelius, Damsgaard.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore