Sport

FIFA 22, prezanton 22 lojtarët më të mirë në videolojën e saj


EA Sports, ka publikuar listën me 22 lojtarët më të vlerësuar në videolojën “FIFA 22”. Lionel Messi udhëheq listën, i ndjekur nga Robert Lewandowski dhe Cristiano Ronaldo.

Videoloja FIFA është një nga lojërat më të përhapura në botë, në versionet Xbox, Play Station dhe PC.

Lista me 22 lojtarët më të mirë në FIFA 22:

1-Leo Messi – 93

2-Robert Lewandowski – 92

3-Cristiano Ronaldo – 91

4-Kevin De Bruyne – 91

5-Kylian Mbappe – 91

6-Neymar Jr – 91

7-Jan Oblak – 91

8-Harry Kane – 90

9-N’Golo Kante – 90

10-Manuel Neuer – 90

11-Marc-Andre ter Stegen – 90

12-Mohamed Salah – 89

13-Gianluigi Donnarumma – 89

14-Karim Benzema – 89

15-Virgil van Dijk – 89

16-Joshua Kimmich – 89

17-Heung Min Son – 89

18-Alisson – 89

19-Thibaut Courtois – 89

20-Casemiro – 89

21-Ederson – 89

22-Sadio Mane – 89

EA Sports FIFA 22 pritet të dalë në treg fillimisht më 22 shtator, ndërsa gjerësisht në mbarë botën do të dalë më 1 tetor.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore