Sport

Ferguson: Napoli kërkon të vjedhë objektivin e Juventusit


Lewis Ferguson

Napoli ka hapur bisedimet me yllin e Bologna-s, Lewis Ferguson në një përpjekje për të kapërcyer Juventus-in dhe tre klube të interesuara të Premier League, raporton gazetari italian, Daniele Longo.

Mesfushori 24-vjeçar skocez ka qenë një nga figurat kryesore në skuadrën kuqeblu të Thiago Motta-s këtë sezon, duke luajtur një rol jetik në “historinë e tyre të Hirushes”.

Klubi nga Emilia-Romagna ende qëndron i katërti në tabelën e Serie A me shtatë ndeshje të mbetura për të luajtur, tre pikë përpara Roma-s.

Ferguson tashmë ka filluar të tërheqë vëmendjen përpara afatit kalimtar të verës, me Juventus-in e interesuar përpara një marrëveshjeje të mundshme me Motta-n, si dhe skuadrat e Premier League si Aston Villa, Fulham dhe Nottingham Forest, të cilët bënë përpjekje në janar.

Siç raportohet nga Longo i “Calciomercato.com”, Napoli është gati të mirëpresë drejtorin e ri sportiv Giovanni Manna nga Juventus-i, dhe ai tashmë po kërkon të bëjë një lëvizje të shpejtë në afatin kalimtar, duke dashur të mposhtë “Zonjën e Vjetër” në garë.

Napoli tashmë ka hapur bisedime me përfaqësuesit e mesfushorit skocez, i gatshëm të investojnë për të forcuar skuadrën gjatë verës.

Bologna kërkon rreth 25 milionë euro për 24-vjeçarin dhe nuk është e gatshme të ofrojë asnjë zbritje.

Juventusi fillon kontaktet me kapitenin e Bologna-s

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore