Muzikë

Fansat e Britney Spears po e shkarkojnë këngën e saj të vitit 2011 “Selfish” në vend të këngës së re të Justin Timberlake


Mos e nënvlerësoni ushtrinë e fansave të këngëtares Britney Spears.

Kënga e Britney Spears e vitit 2011 “Selfish” po ngjitet në top listat muzikore ndërsa fansat transmetojnë dhe blejnë prerjen e thellë me shpresën se do të shitet më shumë se singulli i ri i ish të dashurit të saj Justin Timberlake me të njëjtin titull.

Britney Spears.

Kënga pak e njohur e Spears nga edicioni luksoz i albumit të saj “Femme Fatale” hyri në Top 40 të listës së iTunes në SHBA të enjten e 25 janarit, në të njëjtën ditë kur Timberlake publikoi ofertën e parë nga LP-ja e tij e ardhshme, “Everything I Thought It Was”.

Deri më tani, “Selfish” i Spears është tashmë në numrin 4, ndërsa ai i Timberlake qëndron në numrin 1.

Fansat e Britney kanë pasur inat në mënyrë famëkeqe me Timberlake, që prej tradhtisë së tij në hitin e vitit 2002 “Cry Me a River”.

Megjithatë, Timberlake, 42 vjeç, u përball me një reagim të ri vitin e kaluar kur Spears, gjithashtu 42 vjeçe, zbuloi në librin e saj të kujtimeve “The Woman In Me”, se ajo kishte një abort gjatë marrëdhënies së tyre sepse ai “definitivisht nuk ishte i lumtur për shtatzëninë”.

Pasi bomba pushtoi titujt, legjioni i fansave të Spears vërshoi komentet e Timberlake në Instagram, duke e bërë atë të çaktivizojë opsionin për komentim.

Justin Timberlake.

Këngëtari i “Mirrors” dhe gruaja e tij, Jessica Biel, më pas ikën në Meksikë me dy djemtë e tyre, Silas, 8 vjeç dhe Phineas, 3 vjeç, për t’u larguar nga drama.

Timberlake nuk i është drejtuar publikisht librit më të shitur të ish-it të tij, edhe pse ai deklaroi gjatë një koncerti në Las Vegas muajin e kaluar se ai nuk kishte për qëllim “asnjë mosrespektim” me “Cry Me a River”.

“Selfish” është singulli i parë solo i tij që nga “SoulMate” i vitit 2018.

Spears, ndërkohë, shkroi në Instagram në fillim të këtij muaji se ajo “nuk do të kthehet kurrë në industrinë e muzikës” pas traumës që pësoi gjatë konservatorit të saj 13-vjeçar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore