Sport

Europa League ngre siparin e edicionit të ri


UEFA Europa League do të nisë këtë të enjte edicionin e ri futbollistik 2023-24. Këtë sezonë disa emra të mëdhenj të futbollit evropian që garojnë për trofeun si Liverpool, West Ham, Ajax, Marseille, Atalanta, Sporting, Villarreal, Roma, apo dhe Leverkusen.

Në tetë grupet e Europa League do të zhvillohen në total 16 ndeshje.

Grupi A

Olympiacos – Freiburg

West Ham – TSC

Grupi B

Ajax – Marseille

Brighton – AEK

Grupi C

Rangers – Betis

Sparta Praga – Aris

Grupi D

Atalanta – Rakow

Sturm – Sporting

Grupi E

LASK – Liverpool

USG – Toulouse

Grupi F

Panathinaikos – Villarreal

Rennes – Maccabi Haifa

Grupi G

Servettte – Slavia Praga

Sheriff – Roma

Grupi H

Leverkusen – Hacken

Qarabag – Molde

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore