Euro 2024

Euro 2024: Gjermania thyen lehtësisht Skocinë në 45 minutat e para


Gjermania kryeson 3-0 ndaj Skocisë në kampionatin evropian në shtëpi në pjesën e parë dhe është gjithashtu në epërsi numerike.

Plani i Julian Nagelsmann-it funksionoi që në fillim, edhe nëse minutat e para sigurisht u karakterizuan nga nervozizmi.

Wirtz realizoi menjëherë 1-0 me gjuajtjen e tij të parë nga 16 metra (10’).

Gjermanët ishin të shpejtë, “helmues” dhe absolutisht të pakapshëm në çdo situatë.

Skocezët nuk dolën me një sulm të vetëm të rëndësishëm, ndërsa skuadra e Nagelsmann nuk la asnjë mundësi të shpëtonte dhe realizoi për 2-0 me Jamal Musiala (19’).

Pak para pushimit, Ryan Porteous u përjashtua me karton të kuq për një faull brutal, pas së cilës u akordua 11 metërsh dhe Havertz rriti rezultatin në 3-0.

Për skocezët tani bëhët çdo gjë më e vështirë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore