Euro 2020

Euro 2020 rriti vlerat e lojtarëve


Euro 2020 normalisht ka ndikuar për mirë dhe për keq në vlerat e lojtarëve në tregun e transferimeve.

Por, le të shohim se si ka ndikuar për mirë, në rritjen e vlerës së disa lojtarëve që lanë gjurmë përgjatë turneut.

Kalvin Phillips: vlera e tij është 40 milionë euro, duke pësuar një rritje me 10 milionë euro.

Luke Shaw: vlera e tij është 42 milionë euro, duke pësuar një rritje me 7 milionë euro.

Jorginho: vlera e tij është 45 milionë euro, duke pësuar një rritje me 5 milionë euro.

Harry Maguire: vlera e tij është 50 milionë euro, duke pësuar një rritje me 5 milionë euro.

Dani Olmo: vlera e tij është 50 milionë euro, duke pësuar një rritje me 5 milionë euro.

Gianluigi Donnarumma: vlera e tij është 65 milionë euro, duke pësuar një rritje me 5 milionë euro.

Declan Rice: vlera e tij është 70 milionë euro, duke pësuar një rritje me 5 milionë euro.

Federico Chiesa: vlera e tij është 70 milionë euro, duke pësuar një rritje me 10 milionë euro.

Pedri: vlera e tij është 70 milionë euro, duke pësuar një rritje me 10 milionë euro.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore