• Etna vijon spektaklin magmatik

    Vullkani aktiv më i madh në Evropë, Etna, ka vijuar shpërthimet e tij spektakolare, duke dhuruar një shfaqje të vërtetë për banorët e qytezës Zafferano Etnea. Një sasi e madhe llave vullkanike hidhej në ajër nga fuqia e shpërthimit. Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Observatori Vullkanologjik i Etnas, kanë regjistruar sasi të mëdha gazi në […]...

Të fundit nga Politikë