Sport

Endrick dhe e dashura e tij kanë nënshkruar një ‘kontratë’ lidhjeje me disa klauzola


Sensacioni brazilian, Endrick ka zbuluar se ai dhe e dashura e tij kanë nënshkruar një “kontratë lidhjeje” që përmban disa klauzola të çuditshme.

Endrick mund të jetë vetëm 17 vjeç, por është e qartë se ai ka një të ardhme të madhe përpara tij.

Talenti bëri bujë në Brazilin e tij të lindjes kur bëri debutimin e tij në Palmeiras në moshën 16-vjeçare dhe emri i tij u bë global në dhjetor 2022 kur Real Madrid-i njoftoi se do ta nënshkruante atë kur të mbushte 18 vjeç.

Mund të jetë e rrezikshme kur klubet evropiane nënshkruajnë me të rinj nga Amerika e Jugut, veçanërisht kur kushtojnë më shumë se 60 milionë euro.

Megjithatë, talenti i Endrick ishte i qartë për të gjithë kur ai shënoi në debutimin e tij me Brazilin kundër Anglisë në “Wembley” muajin e kaluar, dhe kur shënoi një gol të mrekullueshëm disa ditë më vonë kundër Spanjës.

Endrick është në një lidhje me modelen 20-vjeçare, Gabriely Miranda dhe në një intervistë të fundit për podcast-in “Pod Delas”, ai zbuloi se ata kanë nënshkruar një “kontratë” lidhjeje që përfshin disa klauzola të pazakonta.

Një klauzolë e tillë e bën të detyrueshme që Endrick dhe Miranda t’i thonë njëri-tjetrit “Të dua” në të gjitha situatat.

Ka disa klauzola më serioze, duke përfshirë ndalimin e çdo forme të varësisë dhe ndryshimet drastike në sjellje.

Në një intervistë për “CazeTV” në fillim të këtij viti, sulmuesi shpjegoi vendimin e tij për të mos pirë alkool.

“Nuk dua të pi, sepse fatkeqësisht, me gjërat që kam përjetuar në familjen time, e di që alkooli nuk është për mua”, tha ai.

“Dalja për të blerë rroba është. Prindërit e mi më kontrollojnë nëse shpenzoj shumë, veçanërisht në videolojëra”, shtoi ai.

“Kontrata” e marrëdhënies mund të ketë ardhur nga qëllime të mira, por menaxheri i Palmeiras, Abel Ferreira është i shqetësuar për vëmendjen e mediave që po tërheq jeta personale e Endrick.

“Shpresoj që ai (Endrick) të qëndrojë i fokusuar në futboll dhe të mos shpërqendrohet nga gjëra të tjera”, tha Ferreira pas humbjes së Palmeiras kundër Internacional-it këtë javë.

“Nëse doni të arrini nivele më të larta, duhet të përqendroheni në atë që është thelbësore”, theksoi ai.

Zyrtare: Endrick nënshkruan me Real Madrid

Endrick, ‘hakmarrja’ e Florentino Perez ndaj Barcelona-s për Neymar

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore