Lajme

Elon Musk po kupton një ‘mësim’ të vështirë: Mos u lidhni kurrë me një muzikante


Grimes dhe Elon Musk në vitin 2018.

Miliarderi i SpaceX, Elon Musk, e ka gjetur veten të përjetësuar në këngën e ish-it të tij, Grimes.

Mund të mos jetë e këndshme, por duke pasur parasysh llojin e fyerjeve që ai bën shpesh, duket se po ia hedh mjaft mirë.

Me sa duket, ai i jep më shumë rëndësi ndërtimit të anijeve kozmike sesa marrëdhënieve.

Në shtator të këtij viti, miliarderi i divorcuar tri herë, u tha gazetarëve se puna e tij në SpaceX dhe Tesla ishte një nga arsyet pse ishte ndarë nga Grimes, e dashura e tij muzikante.

Në këngën e saj të fundit, Player of Games, Grimes duket se e ka konfirmuar këtë.

“Unë jam e dashuruar me lojtarin më të madh”, këndon ajo, “por ai gjithmonë do ta dojë lojën më shumë se sa mua… lundroni në hapësirën e ftohtë, dhe dashuria nuk mund t’ju mbajë në vendin tuaj”.

Teksti i këngës ka nxitur shumë tituj në lidhje me marrëdhënien e saj me Musk. Ajo mund të kishte qenë shumë më e vrazhdë, veçanërisht duke marrë parasysh rekordin e fyerjeve të Musk, por përkundrazi duket se po e trajton atë me “bujari”.

Nuk do të kishte qenë lëvizjet më të klasit, por jam i sigurt se Musk do të ishte personi i parë që argumentoi se askush nuk mund ta merrte fjalë për fjalë një fyerje, shkruan Arwa Mahdawi, kolumnist i “Guardian”.

Elon Musk

Ajo mund t’u kishte bërë jehonë komenteve të fundit të Musk për Bernie Sanders dhe të shkruante diçka si: “unë vazhdoj të harroj që je ende gjallë. Ajo mund të kishte përmendur prerjen e tij të re të çuditshme të flokëve, mund të kishte bërë një gërmim sa përmasat e raketave të tij. Ajo gjithashtu mund të ishte shndërruar në një Justin Bieber dhe të këndonte: ‘mamaja ime nuk të pëlqen dhe ajo i pëlqen të gjithë’”.

Unë nuk jam në audicion për të qenë asistent kantautor i Grimes këtu. Thjesht po them se të gjithë e dinë se nëse dilni me një muzikant, rrezikoni ta gjeni veten të përjetësuar në mënyrë të pavdekshme.

Për krahasim, Musk është trajtuar me bujari. Pa dyshim që ai po e dëgjon këngën vazhdimisht, përfundon Mahdawi.

Marrë nga “BBC”, përshtatur për Albanian Post.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore