Jetesë & Stil

Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fshehurazi fëmijën e dytë – sjellin në jetë një vajzë


Familja e shefit të markës, Tesla, Elon Musk dhe muzikantes, Grimes është rritur – kësisoj, ylli i hitit “Genesis” ka zbuluar në kopertinën e saj të Vanity Fair, se dyshja mirëpritën fshehurazi në jetë një vajzë.

Grimes në kopertinën e Vanity Fair, 2022.

“Ajo është gjithashtu pak me dhimbje barku”, tha Grimes pasi gazetari e pyeti se çfarë po ndodhte, pasi muzikantja vuri në dukje se fëmija i saj i parë, X Æ A-XII, ishte duke u shoqëruar me të atin.

Grimes, 34 vjeçe, zbuloi po ashtu se emri i vajzës së tyre është Exa Dark Sideræl, por ata e quajnë atë Y, gjë që është e përshtatshme duke pasur parasysh se vëllai i saj më i madh quhet X.

Y lindi në dhjetor të vitit 2021 nëpërmjet një gruaje zëvendësuese – disa muaj pasi ajo dhe manjati i teknologjisë ishin ndarë pas tre vitesh së bashku.

Por, tani Grimes nuk e përkufizon dot lidhjen e saj me Musk. Sipas saj, ata as nuk janë bashkë e as nuk janë të ndarë.

Grimes.

“Unë ndoshta do t’i referohesha atij si i dashuri im, por ne jemi shumë të rrjedhshëm. Ne jetojmë në shtëpi të veçanta dhe takohemi me miqtë më të mirë”, ka thënë Grimes.

“Ne e shohim njëri-tjetrin gjatë gjithë kohës dhe nuk presim që njerëzit e tjerë ta kuptojnë atë”, ka shtuar ajo.

Këngetarja e ka vlerësuar lartë lidhjen e tyre të momentit, duke thënë se dyshja janë fansa të lirisë.

“Kjo është më e mira që ka qenë ndonjëherë,” tha ajo për lumturinë e tyre. “Ne vetëm duhet të jemi të lirë”.

Çifti sërish shpreson të zgjerojë familjen e tyre edhe më shumë, duke i thënë Vanity Fair se ata “gjithmonë kanë dashur të paktën tre ose katër” fëmijë së bashku.

Musk, 50 vjeç, ishte martuar më parë me autoren Justine Wilson, me të cilën ka pesë djem: binjakët Griffin dhe Xavier, 17 vjeç dhe trenjakët Damian, Saxon dhe Kai, 16 vjeç.

Justine Wilson dhe Elon Musk.

Ai ishte gjithashtu i martuar – dy herë – me aktoren e “Westworld” Talulah Riley. Ata u martuan për herë të parë në vitin 2010, por u divorcuan në vitin 2012.

Ata u pajtuan dhe u martuan përsëri në vitin 2013, por u divorcuan përsëri tre vjet më vonë, në 2016-tën.

Miliarderi gjithashtu u takua me Amber Heard nga viti 2017 deri në 2018, pas martesës së saj fatkeqe me Johnny Depp.

Ndërkaq, së fundmi ai u përfol se ishte në lidhje me aktoren australiane Natasha Bassett.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore