Sport

Edhe Roma hyn në garë për Frattesi-n


“Il Corriere dello Sport” pretendon se Roma është ende e interesuar për nënshkrimin e Davide Frattesi-t për sa kohë që Sassuolo shet italianin për 30 milionë euro.

Drejtorët e Romës dhe Sassuolo-s u takuan të martën për të finalizuar transferimin e Cristian Volpato dhe Missori të Filippo në stadiumin “Mapei” për 10 milionë euro.

Ndërkohë, kryeqytetasit kanë mbajtur një klauzolën 15 për qind për çdo shitje të ardhshme të futbollistëve të lartcekur.

“Il Corriere dello Sport” raporton se Tiago Pinto kërkoi edhe një herë informacion për Frattesi-n, një objektiv prej kohësh i Romës.

Verdhekuqtë kanë një klauzolë prej 30 për qind në shitjen e tij, kështu që Pinto thuhet se i tha Giovanni Carnevali se Roma nuk do të përputhet me çmimin e kërkuar prej 40 milionë eurosh dhe në vend të kësaj do të merrte 12 milionë euro nëse Frattesi largohet për një tarifë të tillë.

Nga ana tjetër, nëse Sassuolo ulin çmimin e tyre në 30 milionë euro, atëherë drejtuesit e Romës janë të interesuar.

Në anën tjetër, Milan dhe Inter thuhet gjithashtu se janë të interesuar për Frattesi-n, por Carnevali zbuloi në fillim të kësaj jave se ai nuk kishte folur kurrë me kuqezinjtë.

Interi ka rënë dakord për kushtet personale me Frattesi-n, por duhet të shesë Marcelo Brozovic për të mbledhur fonde për blerjen e tij.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore