Sport

E nisi në Prishtinë dhe e përfundon në Tiranë, Feyenoord luan ndeshjen e 54-të sezonale


Skuadra holandeze e Feyenoord-it do të luajë ndeshjen e 54-të sezonale në finalen e sotme përballë Roma-s.

Odisea filloi më 22 korrik, në një kryeqytet shqiptar, Prishtinë, dhe do të përfundoi në një tjetër kryeqytet shqiptar, Tiranë.

307 ditë më parë, Feyenoord-i u përballë me Dritën e Gjilanit.

Rekordi i mëparshëm ishte 51 ndeshje, në sezonin 2001-02 dhe përfundoi me fitimin e UEFA Cup, sot Europa League.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore