Stil

Dronë helikopterë dhe paparacë, çfarë u pa në dasmën e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck?


Një flotë me dronë, helikopterë dhe ushtri me paparacë ishin të vendosur në pemët përtej lumit në Riceboro të Georgias.

Kështu bota ishte në gjendje ta shihte dasmën praktikisht drejtpërdrejt nga ishulli privat i mbushur me vila miliona dollarëshe në stilin neoklasik.

Kjo pas dasmës surprizë shumë private në Las Vegas më 16 korrik, njoftuar nga Jennifer Lopez dhe Ben Affleck përmes mediave sociale.

Nusja e veshur me një vello nga Ralph Lauren Couture, dhe Affleck me një smoking të bardhë.

Të gjithë të ftuarit me të bardha – sipas diktatit të bashkëshortëve që kishin vendosur kodin e veshjes.

Të ftuarit ishin rreth 250, gjykuar kjo nga ulëset e bardha të filmuara nga droni në kopshtin e vilës së Affleck.

Të pranishëm ishin miqtë e vjetër të Affleck si Matt Damon, regjisori Kevin Smith, aktori Jason Mewes, agjenti i tij, Patrick Whitesell – por mungonte i vëllai.

Në vend të kësaj, ishin pesë fëmijët e Affleck dhe Lopez – të tre nga martesa me Jennifer Garner, dhe binjakët e J-Lo-s nga martesa me Marc Anthony.

Megjithatë, më të lumturit nga të gjithë duhet të jenë banorët e Riceboro-s, të cilët jo vetëm që mblodhën përfitimin e të gjithë atyre të ftuarve midis hoteleve dhe makinave me qira dhe sigurisë, por gjithashtu dhe mbi të gjitha sepse dasma Affleck-Lopez çoi në asfaltimin e rrugëve.

Dasma është një ngjarje e rëndësishme për audiencën e Gjeneratës X, ata të lindur midis viteve 1965 dhe 1980.

Pjesëtarët e këtij brezi gjejnë sot një çift të famshëm të rinisë së tyre, të bashkuar nga viti 2000 deri në 2004 dhe më pas të ndarë nga rrethanat e jetës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore