Sport

Drama mes PSG dhe Mbappe do të vazhdojë: Ai mendon se është LeBron


Ka gjithmonë dramë në Paris Saint-Germain mes klubit dhe yjeve të tyre dhe për momentin është Kylian Mbappe ai që është në kryetitujt, në vend të Lionel Messi apo Neymar Jr.

Lojtarit do t’i skadojë kontrata me PSG-në në vitin 2024 dhe për momentin, ai nuk duket të jetë afër nënshkrimit të një zgjatjeje, pavarësisht se është lojtari i tyre më i mirë dhe pjesa qendrore e projektit të tyre.

Reagimet kanë qenë të shpejta në Francë, me komente të ndryshme se çfarë mund të bëjë Mbappe nëse nuk vendos të vazhdojë kontratën. Kjo do të thotë se nëse ai nuk do të ushtrojë zgjatjen, ai mund të largohet falas sezonin e ardhshëm, diçka që PSG as nuk dëshiron ta imagjinojë.

Gazetari i RMC, Daniel Riolo komentoi se “Unë e dua Kylian Mbappe, por nëse ai largohet, ka lojtarë të tjerë, ka shumë skuadra që fitojnë Champions League pa Kylian Mbappe. Shumë ekipe po bëjnë mirë pa të. Shumë lojtarë mund ta zëvendësojnë atë”.

Riolo konsideron se “ai është një lojtar që duhet ta transferosh, se obsesioni mund të të çojë ta humbasësh falas dhe do të ishte një lajthitje totale”.

Edhe gazetari francez nuk është dakord me fuqinë që Mbappe ka mbi skuadrën: “Nuk do të fajësoj Mbappe për gjërat që kanë bërë drejtuesit. Sot është mbret, mendon se është LeBron James, e la veten të shkojë. Ai zgjodhi një drejtor sportiv dhe drejtori sportiv zgjodhi një trajner”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore