Përballje

Dortmund fiton minimalisht përballë Hertha Berlin-it


Ndeshjet e së shtunës në Bundesliga ishin interesante dhe me shumë dramë.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga Dortmund, por kishin vështirësi të shënojnë.

Në minutën e 32-të, Modeste shënoi për 1:0, dhe nga ai moment Dortmund kishin mundësi të shumta shënimi të cilat nuk i shfrytëzuan.

Në anën tjetër, Leipzig fituan me rezultat 2:0 përballë Wolfsburg.

Goli i parë u shënua në minutën e pestë, nga Christian Nkunku nga penalltia.

Epërsia u dyfishua në minutën e 90-të, kur Nkunku shënoi përsëri për rezultatin përfundimtar 2:0.

Edhe Bayer Leverkusen fitoi me rezultat 0:3 përballë Mainz.

Golat i shënuan Palacios në minutën 29-të, dhe Frimpong shënoi dy golat e tjerë.

Ndeshjet e tjera në Bundesligë, përfunduan kështu:

Schalke 1:6 Union Berlin

Hoffenheim 1:0 Augbsurg

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore