Jetesë & Stil

Djali i Kim Kardashian, Saint ecën në fushën e gjelbër dorë për dore me Lionel Messi-n


Djali më i madh i Kim Kardashian dhe Kanye West, Saint e kaloi natën e tij të së dielës së 25 shkurtit me askënd tjetër përveç Lionel Messit teksa ecte krah për krah me legjendën e futbollit përpara ndeshjes së “Inter Miami” kundër “LA Galaxy”.

Në një video të postuar nga “Inter Miami” – ekipi i futbollit i themeluar nga David Beckham – Saint mund të shihet duke ecur me Messin, teksa të dyja skuadrat ecin në fushë përpara ndeshjes.

8-vjeçari ishte i veshur me një fanellë të “LA Galaxy” ndërsa mbante dorën e Messit dhe lojtari argjentinas e shikoi me përkëdhelje, teksa bënin hapat e tyre të parë në fushë.

“Gati për lojën”, mbishkroi skuadra në videon e publikuar në Instagram, të cilën Kardashian e ripostoi në llogarinë e saj.

Ajo gjithashtu ndau videon në një postim në X (ish-Twitter).

“Saint duke ecur Messin në fushë sonte në ndeshjen ‘La Galaxy’ vs ‘Inter Miami’” ka shkruar themeluesja e Skims krahas videos.

“Ai po jeton ëndrrën absolute”, ka shtuar Kim.

Ndeshja e së dielës nuk ishte hera e parë që Saint u takua nga afër dhe personalisht me Messin, i cili iu bashkua Inter Miami në vitin 2023.

Ai ishte gjithashtu i pranishëm në debutimin e sulmuesit në MLS, të cilin e ndoqi së bashku me Kardashian dhe një mik të saj.

Debutimi i Messit në Miami ishte një aferë e mbushur me yje vitin e kaluar, me Lebron James dhe Serena Williams gjithashtu të pranishëm, së bashku me David dhe Victoria Beckham.

Një futbollist aspirant vetë, Saint ka pasur mundësinë të takojë shumë nga idhujt e tij gjatë viteve të fundit, falë yllit të “The Kardashians”.

Po ashtu në korrik të vitit të kaluar, ai dhe një shok i tij, u takuan me Cristiano Ronaldon në Japoni dhe Kardashian ndau një video të lezetshme të djalit të saj dhe Ronaldos, duke krijuar një shtrëngim duarsh të fshehtë.

Muaj më parë, ajo kishte sjellë Saint dhe miqtë e tij në Paris për një përvojë që ndodh një herë në jetë, ndërsa të gjithë fëmijët takuan Kylian Mbappe pasi shikuan një ndeshje të “Paris Saint Germain”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore