Jetesë & Stil

Divorci i Kim Kardashian dhe Kanye West


Kim Kardashian West ka bërë kërkesë për divorc, ka konfirmuar për CNN një zyrtar që punon për Gjykatën Superiore të Los Anxhelos.

Christy Welder konfirmoi paraqitjen e divorcit, por tha se Kardashian dhe West nuk kishin asnjë koment shtesë. Ai citon një marrëveshje para martese në lidhje me pasuritë e tyre.

Çifti janë takuar në fillim të viteve 2000, por do të kalonin vite derisa ata të martoheshin. Kardashian dhe West kanë katër fëmijë së bashku.

Reid Aronson, avokat i cili ka përfaqësuar të famshmit gjatë divorceve tha, “Është e vështirë të imagjinohet se si ky çift do të ndahet, duke pasur parasysh se si vitet e fundit jeta e tyre ka qene në fokus të ekranit. Jo vetëm për atë që janë, apo çfarë bëjnë por edhe për detajet të veçanta të jetës së tyre private. Fakti që ylli i reality show u martua me një nga muzikantët më të mëdhenj mori vëmendjen e të gjithëve”.

Albanianpost.com


Lajmet kryesore