Jetesë & Stil

Diddy shihet i dëshpëruar pas zgjidhjes së padisë me ish partneren e tij Cassie


Rep artisti, Sean “Diddy” Combs nuk dukej se ishte shumë i lumtur pavarësisht se zgjidhi padinë për përdhunim dhe abuzim shpërthyes të ngritur nga ish e dashura e tij, këngëtarja Cassie.

Në fotot e siguruara nga Page Six, transmeton AlbanianPost, ylli i hitit “I’ll Be Missing You” u shfaq i stresuar, teksa fshehu fytyrën në duar ndërsa ishte ulur jashtë shtëpisë së tij në Miami.

Manjati i muzikës, i veshur me një bluzë dhe pantallona sportive, u pa përkrah menaxheres së tij, Kristina Khorram.

Në një moment, Khorram i tregoi Combs diçka në celularin e saj përpara se muzikanti të vendoste të shtrihej në divanin e jashtëm.

Themeluesi i “Bad Boy Records” u pa gjithashtu duke bërë një telefonatë të gjatë dhe duke ecur nëpër pronën e tij.

Fotot shënojnë daljen e parë të rep artistit që kur këngëtarja e hitit “Me & U” – e lindur si Casandra Ventura – ngriti padinë e saj kundër tij, duke pretenduar se ai e kishte nënshtruar atë për vite të tëra ndaj abuzimit fizik, seksual dhe mendor.

Në dokumentet e gjykatës, Ventura, akuzoi Combs, se e detyronte atë të bënte seks me prostitutat meshkuj ndërsa ai e shikonte dhe masturbonte, përveç se e kishte abuzuar fizikisht dhe e kishte furnizuar me drogë vetëm në moshën 19-vjeçare.

“Gjatë viteve që Combs abuzoi fizikisht dhe seksualisht me Ventura, ajo përsëri dhe përsëri u përpoq t’i shpëtonte qëndrimit të tij të ngushtë mbi jetën e saj”, thuhej në padi.

Padia gjithashtu pretendonte se Combs “ishte i prirur ndaj zemërimit të pakontrollueshëm dhe shpesh e rrihte zonjën Ventura në mënyrë të egër”.

Combs mohoi pretendimet përmes avokatit të tij, Ben Brafman, i cili pretendoi se Ventura kishte kërkuar para përpara padisë.

“Combs i mohon me forcë këto akuza fyese dhe skandaloze”, tha Brafman në një deklaratë.

“Për 6 muajt e fundit, Combs i është nënshtruar kërkesës së vazhdueshme të Ventura prej 30 milionë dollarësh, nën kërcënimin e shkrimit të një libri të dëmshëm për marrëdhënien e tyre, i cili u refuzua pa mëdyshje si shantazh i hapur”, shtoi avokati.

Vetëm 24 orë pas depozitimit të Venturës, padia u zgjidh.

Në deklarata të veçanta, të dyja palët vunë në dukje se ata arritën një marrëveshje “miqësisht”.

“Kam vendosur ta zgjidh këtë çështje në mënyrë miqësore me kushte që kam një nivel kontrolli”, tha Ventura, duke shtuar, “dua të falënderoj familjen time, fansat dhe avokatët për mbështetjen e tyre të palëkundur”.

Producenti i muzikës i bëri jehonë mendimit, duke thënë: “Ne kemi vendosur ta zgjidhim këtë çështje në mënyrë miqësore. I uroj Cassie dhe familjes së saj gjithë të mirat. Dashuri.”

Avokati i Combs më vonë lëshoi një deklaratë shtesë duke theksuar se marrëveshja nuk është një pranim i fajit.

“Pikërisht për të qenë të qartë, një vendim për të zgjidhur një padi, veçanërisht në vitin 2023, nuk është në asnjë mënyrë një pranim i keqbërjes”, tha Brafman në një deklaratë.

“Vendimi i Combs për të zgjidhur padinë nuk e cenon në asnjë mënyrë mohimin e tij të plotë të kërkesave. Ai është i lumtur që arritën në një zgjidhje të përbashkët dhe i uron Ventura më të mirat”, përfundoi ai.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore