Lajme

Devijohet fluturimi nga Izraeli për në Dagestan, terminali mbushet me protestues pro-palestinezë


Një fluturim nga Izraeli në Republikën Ruse të Dagestanit më herët gjatë ditës u detyrua të devijonte nga destinacioni i synuar në kryeqytetin Makhachkala.

Kjo, pasi protestuesit pro-palestinezë sulmuan aeroportin, duke kërkuar të sulmonin të ardhurit izraelitë, sipas raporteve të shumta.

Pamjet treguan një turmë të tërbuar nëpër terminal dhe madje edhe pjesë të platformës, ku parkohet avioni, pasi mësoi për fluturimin e ardhshëm.

Sipas Channel 12, turma me sa duket përbëhej kryesisht nga emigrantë palestinezë.

Fluturimi u devijua në një aeroport tjetër të qytetit.

Nuk është menjëherë e qartë nëse pasagjerët ishin në gjendje të zbrisnin në mënyrë të sigurt.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore