Sport

Dean Smith merr rolin e trajnerit te Norwich, Lampard tërhiqet nga kandidatura


Dean Smith do të jetë trajneri i ri i Norwich City, pasi Frank Lampard është tërhequr nga kandidimi si trajner i Norwich,

Detajet përfundimtare janë duke u renditur që ish-trajneri i Aston Villa të zëvendësojë Daniel Farke, i cili u shkarkua nga Norwich të shtunën e kaluar.

Craig Shakespeare, i cili ka punuar me Smith në Aston Villa, pritet të jetë ndihmësi i tij dhe një njoftim duhet të bëhet të dielën ose të hënën.

Ish-trajneri i Chelseat, Frank Lampard ishte tërhequr nga kandidimi për pozitën e trajnerit.

Ndeshja e ardhshme e Norwich në Premier League është në shtëpi me Southampton më 20 nëntor.

Norwich radhiten në pozitën e fundit në Premier League, pasi kanë fituar vetëm pesë pikë nga 11 ndeshje.

Smith është i vendosur për një kthim të shpejtë në skuadër, pasi u shkarkua nga Aston Villa më 7 nëntor pas tre vitesh në krye.

Ai i udhëhoqi ata drejt promovimit nga Championship në sezonin e tij të parë në krye, finalen e Carabao Cup në 2019-2020 dhe një përfundim në vendin e 11-të në Premier League sezonin e kaluar.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore