Film

Deadpool dhe Wolverine rikthehen në ekran për të “shpëtuar” Marvel


Marvel, shtëpia e njohur e librave Comics, por edhe prej vitesh e sagash të tëra në ekranin e madh, ka marrë të tatëpjetën prej kohësh.

Dritën e shpresës e shohin te dy personazhe, të cilët le të jemi realistë, vetëm shpresë për mirë nuk ngjallin!

Deadpool dhe Wolverine janë bërë bashkë, sa të ngjashëm, aq edhe të ndryshëm dhe në duart e tyre mund të jetë fati i një industrie të tërë në botën Marvel.

Dy antagonistët e kthyer në protagonistë do të bashkojnë forcat për të shpëtuar botën, siç pasqyrohet në trailerin e ri të filmit Deadpool & Wolverine, i cili pritet të dalë në kinema në korrik.

Me një rikthim të bujshëm në ekranet e mëdha të Ryan Reynolds si Deadpool dhe Hugh Jackamn në rolin e tij ikonik të Wolverine, Marvel do të kërkojë të bëjë edhe më shumë se kaq.

Ndërsa bota e DC Comics (rivalëve të Marvel) është e vendosur të vijojë me zhanrin “dark”, me filma si Batman, Joker, apo seriale si The Penguin, ku situatat janë aq serioze sa i afrohen edhe horrorit, Deadpool dhe Wolverine do të luftojnë për mbijetesë me atë që dinë të bëjnë më mirë së bashku: të shkaktojnë të qeshura.

Traileri i dytë i Deadpool & Wolverine paraqet një goditje të poshtër ndaj krijuesit të Deadpool, një ikonë e Marvel Comics. Traileri i dytë i plotë i Deadpool & Wolverine është publikuar zyrtarisht dhe zbulon shumë detaje të reja rreth filmit, nga antagonisti kryesor, deri te disa filma nga personazhet e X-Men të zhdukur prej kohësh.

Sigurisht, Wolverine i Hugh Jackman është ylli i rimorkios pasi më në fund vesh kostumin e tij klasik verdheblu dhe tregon krahët e tij muskuloz.

Vlerësimi R i Deadpool & Wolverine lejon që filmi të përfshijë shaka për të rritur, si sugjerimi i guximshëm i Blind Al në fund të trailerit të dytë.

Megjithatë, jo i gjithë humori në film është i qartë. Shawn Levy’s Deadpool & Wolverine pritet të shfaqë paraqitje surprizë dhe referenca të panumërta, jo vetëm për personazhet e tjerë të MCU dhe materialin burimor, por edhe për ngjarjet e botës reale dhe njerëzit e jetës reale si CEO i Marvel Studios Kevin Feige dhe krijuesi i Deadpool, Rob. Liefeld.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore