Sport

De Jong: Barcelona është ekipi i ëndrrave të mia, shpresoj që mund të qëndrojë në Camp Nou


Pa dyshim që ka thashetheme shumë mujore për të ardhmen e Frenkie de Jong, por lojtari i ka thënë TV3 se nuk ka ndërmend të largohet nga Barcelona.

25-vjeçari ishte subjekt i ofertave për transferim nga Manchester United verën e kaluar dhe që nga ajo kohë ai ka vazhduar të jetë i lidhur me klubin e Old Trafford.

Pavarësisht bisedave për rindezjen e interesit të United në fund të sezonit, mesfushori i ka bërë sërish të qarta synimet e tij – të qëndrojë dhe të luajë në terrenin e rinovuar të klubit, i vendosur për të qenë gati për sezonin 2025-2026.

“Shpresoj se mund të luaj në Camp Nou të ri”, tha ai. “Barcelona ka qenë gjithmonë klubi i ëndrrave të mia dhe unë dua të qëndroj këtu për shumë vite.

“Për mua, Camp Nou është stadiumi më i bukur në botë. Planet për stadiumin janë shumë të mira. Të vazhdoj këtu për shumë vite. Barcelona është ekipi i ëndrrave të mia”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore