Sport

David Beckham me familje i urojnë mirëseardhje Lionel Messit në Inter Miami


Stilistja, Victoria Beckham iu bashkua me fëmijët e saj Harper dhe Cruz në mbështetje të bashkëshortit David në zbulimin nënshkrimit të ri të ekipit të tij Inter Miami CF, që përfshin bashkëpunmin me ikonën, Lionel Messi.

Dizajnerja e modës, dukej sensacionale me një kostum elegant krem, ndërsa Harper, ishte në modë me një fustan rozë dhe Cruz, zgjodhi një këmishë mëndafshi.

Familja e famshme, e përbërë gjithashtu nga Brooklyn dhe Romeo, po mbështesnin babanë e tyre të famshëm në momentin e madh të ekipit kur ikona e futbollit Messi u mirëprit në ekipin e Davidit në SHBA.

Në një ceremoni mahnitëse në Miami, të udhëhequr nga bashkëpronari David, Messi doli para fansave të tij të rinj dhe përshkroi dëshirën e tij për të nisur një epokë të re suksesi.

Po ashtu, Victoria dhe dy nga katër fëmijët e saj u ngjitën në skenë për të treguar mbështetjen e tyre për patriarkun e familjes, shkruan DailyMail, transmeton AlbanianPost.

Mbledhja në skenë u bë diçka si një dashuri me të gjithë grupin duke u përqafuar dhe puthur ndërsa shënuan rastin e rëndësishëm.

Duke folur me tifozët e kënaqur, David e filloi natën duke i dhënë Messit një fjalim emocionues mirëseardhës.


“Unë thashë atëherë se ëndërroja të sillja lojtarët më të mirë në botë Florida dhe qytetin e madh të Miamit. Lojtarë që ndanë ambicien tonë për të rritur futbollin në këtë vend, të cilët do të frymëzonin brezin e ardhshëm dhe do të ndihmonin në ndërtimin e një trashëgimie në këtë sport”, tha Beckham.

“Ju lutem më falni që u ndjeva paksa emocional sonte. Është me të vërtetë një ëndërr e realizuar për të mirëpritur Lionel Messin në Inter Miami. Leo, ne jemi shumë krenarë që keni zgjedhur këtë klub për fazën tjetër të karrierës tuaj. Mirë se vini në familje”, ka shtuar ai.

Një fjalim i veçantë, nuk mungoi as nga Messi.

“Faleminderit shumë. Së pari dua të falënderoj të gjithë njerëzit e Majamit për këtë mirëseardhje, këtë dashuri. Dua t’ju falënderoj për mirësinë dhe dashurinë që më keni dhënë. Kjo ka ndodhur kaq shpejt. Ata po na lehtësojnë gjithçka, gjithçka ka qenë spektakolare që kur mbërritëm. Unë me të vërtetë dua të filloj stërvitjen dhe të garoj, dua të fitoj që klubi të vazhdojë të rritet”, ka thënë Messi.

“Shpresoj se do të na bashkoheni ashtu siç jeni që nga fillimi i sezonit. Falënderoj kolegët e mi të rinj për mirëseardhjen. Jam shumë i lumtur që kam zgjedhur këtë qytet me familjen time, që kam zgjedhur këtë projekt. Nuk kam dyshim se do të kalojmë mirë. Faleminderit të gjithëve për këtë ditë”, ka shtuar ai.

Lajmi për nënshkrimin ishte sekret për disa kohë, por Messi tani është zyrtarisht një lojtar i Inter Miami dhe do të fitojë 60 milionë dollarë në vit.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë do të bankojë para nga shitja e fanellave të Adidas dhe abonimet e Apple MLS, ndërsa marrëveshja thuhet gjithashtu se përfshin një opsion që mund ta shohë atë të bëhet një pjesë-pronar i klubit.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore