Shqipëria

Dalin rezultatet e provimit të parë të Maturës, Gjuhës së Huaj


Ministria e Arsimit dhe Sportit (MAS) ka publikuar rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj, që ishte provimi i parë i Maturës Shtetërore.

Ka qenë ministrja Ogerta Manastirliu e cila ka njoftuar nxjerrjen e notave përmes një postimi në medias sociale.

“Të gjithë maturantët që kanë dhënë këtë provim mund të kontrollojnë rezultatet e tyre online në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e Shërbimeve Arsimore“, ka bërë me dije ajo.

Lista e plotë KËTU!

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore