• Ç’u bë me Ligën Unike të Basketbollit Kosovë-Shqipëri që dikur proklamohej shumë?

    U krijua me shumë nam, por Liga Unike doli të jetë një dështim, pas afërsisht dy vitesh që u krijua. Formimi i ligës së përbashkët të basketbollit mes Shqipërisë dhe Kosovës erdhi me shumë bujë, kur më 10 shtator 2020 dy krerët e federatave e nënshkruan këtë garë të përbashkët. Megjithatë, ende pa filluar edicioni […]

Të fundit nga Sport

  • Portugalia kualifikohet në çerekfinale të “EURO 2024”

  • Franca e mposht Belgjikën, kualifikohet në çerekfinale të “EURO 2024”

  • Supergol i Rumanisë ndaj Ukrainës

  • Davis nokauton Martinin – mbron titullin e kampionit të botës

  • Më shumë